KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 9031110
nr 903 1110
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Gouache, Laila Prytz (f. 1907), komposition, signerad, motivet: 23x27
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 28 juli 2014
kl 19:58:45
800 kr
1.000 kr
Gouache